3-6 rok życia,  Do 3 roku życia,  Niemowlęta,  Pomysły na zabawy,  Wszystkie wpisy

Nowe Audiozabawy już są!

“Audiozabawy na każdy dzień” to pierwszy album z cyklu Audiozabawy. Znalazło się w nim:

8 odcinków audio:

 1. Kolory
 2. Kształty
 3. Części ciała
 4. Mój dzień
 5. Mała orkiestra
 6. Zwierzęta domowe
 7. Pogoda
 8. Na wsi

4 nagrania Audiozabaw w wersji video:

 1. Mój dzień
 2. Części ciała
 3. Pogoda
 4. Kształty

Audiozabawy zostały tak przemyślane, by tematyka była bliska tego, co dziecko otacza. Dzięki temu możesz wykorzystywać nagrania przy okazji przerabiania różnych zagadnień.

.

.

📌Ponad 100 minut wartościowej muzyki i umuzykalniających zabaw

Porcja umuzykalnienia w domu? Atrakcyjne zajęcie podczas jazdy samochodem? Wyśmienita, muzyczna zabawa dla całej grupy przedszkolnej? Audiozabawy odpowiadają na wszystkie te potrzeby. W każdym odcinku dużo się dzieje, a zabawy są różnorodne i niemonotonne. Od nauki piosenki, po ćwiczenia na słuch wysokościowy przy łapaniu kropel deszczu i maszerowanie w rytm muzyki przy dźwiękach ragtime’u.

Nauka przez zabawę

Wszyscy wiemy, że dzieci najłatwiej uczą się przez zabawę. Ideą Audiozabaw jest połączenie zabaw umuzykalniających z tematycznymi podróżami przez to, co jest dziecku znane. Dzięki temu dziecko angażuje się w zabawę i nawet nie zauważa, że przyswaja nowe informacje i umiejętności.

W każdej Audiozabawie znalazły się różnorodne ćwiczenia takie jak:

 • Zabawy muzyczno-ruchowe,
 • Zabawy z instrumentami,
 • Ćwiczenia słuchowe,
 • Ćwiczenia rytmiczne,
 • Ćwiczenia melodyczne,
 • Nauka piosenki (w wersji video także z pokazywaniem),
 • Zabawy relaksacyjne.

Posłuchaj jednej z piosenek, która znalazła się w albumie:

undefined
undefined

Muzyczny i ogólny rozwój dziecka

Zabawy, które zostały zrealizowane w albumie „Audiozabawy na każdy dzień” to nie tylko zabawy umuzykalniające. Poza wspieraniem rozwoju muzycznego dziecka, ćwiczenia ruchowe i zabawy słuchowe wplecione w treść Audiozabaw przyczyniają się także do rozwoju m.in. pamięci, koncentracji, podzielności uwagi, koordynacji ruchowej, umiejętności uważnego słuchania i kreatywności.

W domu, w przedszkolu, podczas Twoich zajęć, w podróży

Codziennie możecie słuchać innego nagrania, dzięki czemu każdą Audiozabawę będziecie odkrywać wciąż na nowo. Uzupełnieniem będą Audiozabawy w wersji video, które przeprowadzą dziecko przez wszystkie ćwiczenia, a Tobie…pozwolą chwilę odpocząć 🙂 Audiozabawy można też wykorzystać podczas zajęć przedszkolnych i innych zajęć ogólnorozwojowych. Dzięki Audiozabawom możesz muzycznie uzupełnić przerabiany temat lub potraktować go jako przerywnik w Waszych codziennych zadaniach. Zaproponowane piosenki są proste, a zabawy muzyczno-ruchowe rozruszają niejednego śpiocha Gdy dziecko nudzi się w podróży, włącz mu Audiozabawy, a przekonasz się, że minuty będą leciały dużo szybciej. Dzięki zaangażowaniu w poszczególne zadania, dziecko szybko przestanie myśleć o końcu podróży. Każdą z zabaw da się przerobić na wersję “samochodową” – zamiast marszu klep o kolana, zamiast podskoku – podnieś ręce do góry. Audiozabawy to narzędzie uniwersalne – pamiętaj więc o zgraniu ich na telefon, by móc z nich skorzystać w kryzysowych sytuacjach.

💻Alternatywa dla bajki w TV i popularnych piosenek na YouTube

Audiozabawy w wersji video nie wyglądają jak zwykłe bajki z YouTube. Animacje i wszystkie obrazy są przedstawione w sposób minimalistyczny, by nie odwracać uwagi dziecka od muzyki. Piosenki przedstawiane są za pomocą pokazywania, a zabawy muzyczno-ruchowe zawierają proste wskazówki, które ułatwią wykonanie ćwiczeń.

Od 3. miesiąca życia do końca okresu przedszkolnego

Audiozabawy to uniwersalne narzędzie – możemy je wykorzystać w zabawie z niemowlętami, jak i dziećmi w wieku przedszkolnym. W przypadku maluszków korzystamy z Audiozabaw w celu osłuchiwania się z różnorodnymi rodzajami muzyki i zaciekawiającymi dźwiękami. Rozwijamy słuch muzyczny, a dzięki udziale rodzica maluch może uczestniczyć we wszystkich proponowanych zabawach. Dzieci w wieku przedszkolnym mogą słuchać Audiozabaw biernie (w samochodzie, podczas odpoczynku) jak i czynnie! Śpiewając proste piosenki, biorąc udział w zabawach muzyczno-ruchowych i wykonując ćwiczenia słuchowe, dziecko rozwija swój muzyczny potencjał, a także zdobywa wiedzę o otaczającym go świecie.

Dzieciom poniżej 2. roku życia dedykuję Audiozabawy w wersji audio. W przypadku maluszków nagrania video mogą przydać się dorosłym, którzy mogą wykorzystać je jako instruktaż.

O autorce:

Mam na imię Natalia. Jestem absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie (wydział Edukacji Muzycznej, specjalność Rytmika), nauczycielem z 10-letnim doświadczeniem i mamą trzyletniej Alicji. Od trzech lat prowadzę bloga mamarytmiczka.pl, na którym przemycam wiedzę na temat edukacji muzycznej. Wspieram rodziców i nauczycieli , a także tworzę umuzykalniające zabawy audio oraz video.

Zapoznaj się z tym, co robię

Zajrzyj na mój Instagram

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *