3-6 rok życia,  Dla dziecka,  Dla rodzica,  Do 3 roku życia,  Muzyka a rozwój dziecka,  Niemowlęta,  Płyty,  Pomysły na zabawy,  Wartościowa muzyka,  Wszystkie wpisy

Czas na nowe Audiozabawy! Poznaj “Cztery Pory Roku”

„Muzyczne Audiozabawy: Cztery Pory roku” to już drugi album z cyklu Audiozabawy. Znalazło się w nim 8 wyjątkowych odcinków.

Oto one:

 1. Czas na wiosnę (z ulubioną wiosenną piosenką “To już czas”)
 2. Owady na łące (z piosenką “Biedronka”) + wersja VIDEO
 3. Nad morzem (z piosenką wyliczanką “Muszelki”) + wersja VIDEO
 4. Afrykańska sawanna (z afrykańskimi śpiewankami i piosenką “Hipopotam”
 5. Jesienny spacer (z ulubioną piosenką “Liście spadają”) + wersja VIDEO
 6. W lesie (z piosenką-zabawą “Stary niedźwiedź”)
 7. Zimowe zabawy (z piosenką “Hu-hu-ha! Zima zła”) + wersja VIDEO
 8. Świąteczny czas (z piosenką “Dzyń, dzyń, dzyń!”)

Audiozabawy zostały tak przemyślane, by tematyka była bliska tego, co dziecko otacza. Dzięki temu możesz wykorzystywać nagrania przy okazji przerabiania różnych zagadnień.

📌Ponad 100 minut wartościowej muzyki i umuzykalniających zabaw

Porcja umuzykalnienia w domu? Atrakcyjne zajęcie podczas jazdy samochodem? Wyśmienita, muzyczna zabawa dla całej grupy przedszkolnej? Audiozabawy odpowiadają na wszystkie te potrzeby. W każdym odcinku dużo się dzieje, a zabawy są różnorodne i niemonotonne. Od nauki piosenki, po ćwiczenia kształtujące słuch wysokościowy i maszerowanie w rytm muzyki przy dźwiękach znanych utworów muzyki klasycznej.

Nauka przez zabawę

Wszyscy wiemy, że dzieci najłatwiej uczą się przez zabawę. Ideą Audiozabaw jest połączenie zabaw umuzykalniających z tematycznymi podróżami przez to, co jest dziecku znane. Dzięki temu dziecko angażuje się w zabawę i nawet nie zauważa, że przyswaja nowe informacje i umiejętności.

W każdej Audiozabawie znalazły się różnorodne ćwiczenia takie jak:

 • Zabawy muzyczno-ruchowe,
 • Zabawy z instrumentami,
 • Ćwiczenia słuchowe,
 • Ćwiczenia rytmiczne,
 • Ćwiczenia melodyczne,
 • Nauka piosenki (w wersji video także z pokazywaniem),
 • Zabawy relaksacyjne.

Posłuchaj jednej z piosenek, która znalazła się w albumie: 

🍃Cztery Pory Roku

Druga część albumu z cyklu Audiozabawy skupia się na czterech porach roku. W każdym odcinku przemycana jest wiedza na temat świata roślin i zwierząt. Wszystko to w wyjątkowej oprawie muzycznej. Muzyczne zabawy oparte są o aktywności charakterystycznej dla danej pory roku: wiosną poszukamy i posłuchamy różnych owadów, latem będziemy pływać w morzu, jesienią przejdziemy się na leśny spacer wśród suchych liści, a zimą przyjdzie czas na zabawy w śniegu! W każdym odcinku znajdziesz też tematyczną, wpadającą w ucho piosenkę, która wprowadzi dziecko w klimat wybranej pory roku.

Muzyczny i ogólny rozwój dziecka

Zabawy, które zostały zrealizowane w albumie „Audiozabawy: Cztery Pory Roku” to nie tylko zabawy umuzykalniające. Poza wspieraniem rozwoju muzycznego dziecka, ćwiczenia ruchowe i zabawy słuchowe wplecione w treść Audiozabaw przyczyniają się także do rozwoju m.in. pamięci, koncentracji, podzielności uwagi, koordynacji ruchowej, umiejętności uważnego słuchania i kreatywności.

W domu, w przedszkolu, podczas Twoich zajęć, w podróży

Codziennie możecie słuchać innego nagrania, dzięki czemu każdą Audiozabawę będziecie odkrywać wciąż na nowo. Uzupełnieniem będą Audiozabawy w wersji video, które przeprowadzą dziecko przez wszystkie ćwiczenia, a Tobie…pozwolą chwilę odpocząć 🙂 Audiozabawy można też wykorzystać podczas zajęć przedszkolnych i innych zajęć ogólnorozwojowych. Dzięki Audiozabawom możesz muzycznie uzupełnić przerabiany temat lub potraktować go jako przerywnik w Waszych codziennych zadaniach. Zaproponowane piosenki są proste, a zabawy muzyczno-ruchowe rozruszają niejednego śpiocha. Gdy dziecko nudzi się w podróży, włącz mu Audiozabawy, a przekonasz się, że minuty będą leciały dużo szybciej. Dzięki zaangażowaniu w poszczególne zadania, dziecko szybko przestanie myśleć o końcu podróży. Każdą z zabaw da się przerobić na wersję “samochodową” – zamiast marszu klep o kolana, zamiast podskoku – podnieś ręce do góry. Audiozabawy to narzędzie uniwersalne – pamiętaj więc o zgraniu ich na telefon, by móc z nich skorzystać w kryzysowych sytuacjach.

💻Alternatywa dla bajki w TV i popularnych piosenek na YouTube

Audiozabawy w wersji video nie wyglądają jak zwykłe bajki z YouTube. Animacje i wszystkie obrazy są przedstawione w sposób minimalistyczny, by nie odwracać uwagi dziecka od muzyki. Piosenki przedstawiane są za pomocą pokazywania, a zabawy muzyczno-ruchowe zawierają proste wskazówki, które ułatwią wykonanie ćwiczeń.

Od 3. miesiąca życia do końca okresu przedszkolnego

Audiozabawy to uniwersalne narzędzie – możemy je wykorzystać w zabawie z niemowlętami, jak i dziećmi w wieku przedszkolnym. W przypadku maluszków korzystamy z Audiozabaw w celu osłuchiwania się z różnorodnymi rodzajami muzyki i zaciekawiającymi dźwiękami. Rozwijamy słuch muzyczny, a dzięki udziale rodzica maluch może uczestniczyć we wszystkich proponowanych zabawach. Dzieci w wieku przedszkolnym mogą słuchać Audiozabaw biernie (w samochodzie, podczas odpoczynku) jak i czynnie! Śpiewając proste piosenki, biorąc udział w zabawach muzyczno-ruchowych i wykonując ćwiczenia słuchowe, dziecko rozwija swój muzyczny potencjał, a także zdobywa wiedzę o otaczającym go świecie.

Dzieciom poniżej 2. roku życia dedykuję Audiozabawy w wersji audio. W przypadku maluszków nagrania video mogą przydać się dorosłym, którzy mogą wykorzystać je jako instruktaż.

3 pakiety umuzykalniające

Audiozabawy: Cztery Pory Roku są dostępne w trzech pakietach, by każdy będzie mógł mieć to, czego potrzebuje.

PAKIET 1 – Audiozabawy: Cztery Pory Roku w wersji audiow sumie ponad 90 minut piosenek związanych z porami roku, zabaw słuchowych i ruchowych. Ta wersja jest dla Ciebie idealna, jeśli masz dziecko poniżej 2. roku życia lub chcesz wykorzystywać Audiozabawy w podróży.

PAKIET 2 – Audiozabawy: Cztery Pory Roku w wersji audio+video [+ karty obrazkowe zawierające pojęcia ze wszystkich odcinków]. W tym pakiecie znajdziesz 8 odcinków w wersji audio i cztery odcinki w wersji video (w sumie ok. 45 minut nagrań video). Ten pakiet sprawdzi się najlepiej, jeśli szukasz alternatywy dla tradycyjnej bajki lub chcesz ułatwić dziecku zrozumienie zabaw.

PAKIET 3 – Audiozabawy: Cztery Pory Roku: PRO. W tym rozszerzonym pakiecie znajdziesz wszystko to, co w poprzednich + 8 piosenek + 8 podkładów do piosenek + nuty piosenek + 2 poradniki metodyczne. To pakiet idealny dla nauczycieli i specjalistów, ale także dla mam, które chcą wyciągnąć z Audiozabaw jeszcze więcej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *